Mistrovství České republiky Ve Freestyle BMX & flatland 2023

Sobota 16. září 2023 Skatepark Pardubice

Mistrovství České republiky 2023 v BMX Freestyle Park a Flatland: Skvělý závodní den a noví mistři

Pardubice, 16. září 2023 - V sobotu se ve skateparku v Pardubicích konalo Mistrovství České republiky v disciplínách BMX Freestyle Park a Flatland, které přivedlo ty nejlepší české jezdce. Závodníci diváky nezklamali, a jak se očekávalo, byl to den plný vzrušujících jízd a působivých výkonů.

Kvalifikace v disciplíně Park Muži ukázala, že konkurence byla nekompromisní. I přesto, že favoritem byl loňský mistr Tomáš Beran, kvalifikaci ovládl Jan Broža a do finále tak postupoval z prvního místa. Ve finále však byl celý nejlepší heat o šesti jezdcích velmi vyrovnaný, a o výsledku rozhodovaly i malé chyby a detaily. Nakonec se titulem mistra České republiky v BMX Freestyle Park může pyšnit Mikuláš Řehořík, který do své jízdy zakomponoval opravdu těžké rizikové triky. Na druhém místě se umístil Michal Hovorka a bronz si odnesl Martin Habada.

V kategorii Park Ženy se bohužel závod konal v exhibiční formě, jelikož se na startovní čáru postavila pouze Iveta Miculyčová. Přesto, že měla vítězství prakticky jisté, ukázala obtížné triky, včetně jejího backflip barspin, a stala se tak mistryní České republiky v BMX Freestyle Park pro rok 2023.

Martin Spurný dominoval v kategorii Junior, kde jeho jízda byla mistrovským předvedením souladu s kolem. Výšky, čisté triky a plynulé flow znamenaly pro Martina zasloužené první místo. Na stupně vítězů se také dostali Tobiáš Malý a Bartoloměj Josef Tměj, kteří obsadili druhé a třetí místo. Juniorští jezdci vytvořili výjimečnou atmosféru, plnou vzájemné podpory a soutěživosti, což je příslibem pro budoucnost tohoto sportu v České republice.

Disciplína Flatland nabídla napínavou soutěž až do posledního momentu. Ve finále spolu soupeřili především dva hlavní favorité, Martin Dražil a Dominik Nekolný. Po velice těsném souboji si nakonec titul mistra České republiky v BMX Freestyle Flatland pro rok 2023 odnesl Martin Dražil díky svým dynamickým jízdám. Na druhém místě skončil Dominik Nekolný a bronz si odnesl Josef Šmehlík.

Titul Mistr republiky získali v následujících kategoriích:

BMX Freestyle Park Muži: Mikuláš Řehořík
BMX Freestyle Park Ženy: Iveta Miculyčová
BMX Freestyle Park Junior: Martin Spurný
BMX Freestyle Flatland: Martin Dražil

Pořadatelem Mistrovství České republiky byla Czech Freestyle BMX Association, s podporou hlavního partnera závodu - Sazka. Dalšími partnery závodu byli SK8park Pardubice, TBB Bike, Meatfly a Feifer servis.

Celý závod byl samozřejmě pod záštitou Českého svazu cyklistiky a UCI. Tímto děkujeme všem účastníkům, divákům a partnerům za skvělý závodní den a těšíme se na další ročníky, které nás čekají.