Scooter day Rookie

Již osmé pokračování originálního závodu Scooter Day Rookie se uskutečnilo v sobotu 26.5.018 ve skateparku Pardubice.

Do třech kategorií se celkem přihlásilo 51 jezdců, resp. v kategorii do 10 let 3 závodníci, v kategorii do 14 let 32 závodníků a v kategorii nad 15 let jich soutěžilo 16. V populárním Park Crossu určeném všem killers soutěžilo dalších 5 borců, tedy celkem jsme v letošním Scooter Day Rookie viděli 56 závodníků. V nejmladší kategorii s velkým bodovým náskokem zvítězil Maciek Wiedkouzki z Warszawy. Jeho jízda byla příjemným překvapením jak pro diváky, tak i pro porotu. Jen tak dál Maciek! V kategorii do 14 let už byla ve finále pěkná mela a bodové hodnocení bylo velmi těsné. Svou jízdou si nejvíce přízně poroty získal Zdeněk Vacek z Prahy a patřil mu tak post nejvyšší. V těsném bodovém závěsu za vítězným Zdeňkem byl Matěj Machala z Ostravy a dále Vojtěch Tomášek z Prahy, kteří na bedně stáli vedle něho. I v kategorii nad 15 let se bojovalo o každý bod. S rozdílem jednoho bodu získal prvenství Martin Lach z Ostravy nad Adamem Schnebergerem, který obsadil krásné druhé místo a na stupeň vítězů k nim ještě přistoupil Kryštof Hrdina z Písečné, který svou jízdou získal místo třetí. Stejně tak jako v předchozích dvou kategoriích bylo velké a těsné zápolení killers v Park Crossu. První místo obsadil Marek Rathouský z Prahy, na druhém místě dojel místní borec David Šenkýř a třetí se umístil mladý talent Teodor Šimáček z Hrádku nad Nisou. Všichni vítězové všech kategorií byli po zásluze odměněni cenami od generálního partnera Gizmanie, které zároveň tímto velice děkujeme za stálou podporu Scooteringu a mládeže.

Letošní Scooter Day Rookie s pořadovým číslem 8., byl nejen krásným slunečným dnem, ale především přehlídkou parádních triků v podání mladých borců a skvělé atmosféry. Na tomto povedeném závodním dni mají také podíl chlapci z poroty, kterou tvořili Adam Čermák, David Šenkýř a Teodor Šimáček a také Tomáš Lorenc, který svým hlasem celý Scooter Day Rookie provázel.

Děkujeme Vám všem, kteří jste si to s námi užili a těšíme se na další setkání při pořádaných akcích např. na některém z letních Scooter Campů nebo v září na Grand Scooter.

Atmosféru Scooter Day Rookie 8 si můžete připomenout níže ve foto sekci a také nahlédnout na celkové bodové hodnocení.