Český skateboardový pohár

čsp 07Závody

26.7.2008- Český skateboardový pohár 
info:
Mystic skates production ve spolupráci s provozovatelem skateparku firma P. Ministr v.o.s. uspořádali v sobotu 26.července jíž pátý závod 12. ročníku série závodů Lakai Českého Skateboardového Poháru 2008. Skateboardový pohár se tímto přehoupl do své druhé poloviny.


Minulý rok nově otevřený pardubický skatepark hostil na letošním Lakai ČSP rekordní počet startujících jezdců. Kancelář závodů Lakai ČSP zaregistrovala neskutečný celkový počet pro Pardubice rekordních sto pět jezdců z České republiky, Slovenska, Rakouska, Brazílie a USA.
Závod se jel pod slunečnou oblohou za tropických teplot ve dvou disciplínách streetstyle a minirampa.
V kvalifikaci hlavní disciplíny streetstyle startovalo 101 jezdců ze kterých postupovalo celkem dvacet do jednokolového semifinále. V kvalifikaci měl každý tři čtvrtě minutovou jízdu, ve které se díky výbornému skateparku dalo stihnout nepřeberné množství složitých a náročných triků. V semifinále bylo možné vidět perfektní skateboarding, a tak vše nasvědčovalo tomu, že deset postupujících jezdců do dvoukolového finále budou muset rozhodčím ukázat opravdu vítečné dovednosti na minimálně evropské úrovni ježdění. Do finále se bohužel nedostali české skateboardové stars jako je například Tomáš Vintr nebo Lukáš Daněk. I přesto bylo vidět naprosto jedinečný a technicky náročný skateboarding. Nejlépe z českých jezdců dopadl na druhém místě talentovaný Adam Lukas se svojí vynikající jízdou smith grind na speed railu dále fs feebl grind na railu, smith grind revers na poke jamu, transfer do front side 5-0, pak přišel kickflip back side 5-0 na boxu z něhož přejel a vypráskl kick flip transfer z funboxu, až na zem skateparku, dále jízda pokračovala 360° kick flipem transfer přes celý centrál, a dále pak 360° kick flip přes poke jam a nakonec završil switch stance front side 360° kickflip přes pyramidu. První Rakušan Reini Reitsch ze Solnohradu předvedl velmi, ale velmi technicky náročnou jízdu, a tak i přes nepříliš pěkný poněkud trhaný styl zvítězil jízdou složenou z těchto triků, 360° kick flip přes poke jam, switch stance front side 360° kick flip přes pyramidu, nollie crooked grind na railu u funboxu, 5-0 na boxu, nollie big spin hard flip, 360° kick flip transfer a hard flip big spin na schod.
Mezi kvalifikací a semifinále se jel mini rampa contes ve kterém jezdci měli minutovou jízdu na předvedení svých dovedností. Po minutové jízdě, se jel jam ve kterém byli jezdci rozděleni do skupinek po čtyřech. Závod v minirampě vyhrál nejmladší z přihlášených do této disciplíny Ondřej Filípek.
Vyvrcholením závodu byl 123mp3 best trik, ve kterém se nejvíce dařilo slovenskému jezdci Markovi Zápražnému, kterému se podařil trik nollie backside kick flip.
Celou akci doprovázela perfektní divácky podpořená nálada a my Vás tak s potěšením můžeme pozvat na další závod Lakai ČSP, který se pojede 23.srpna. S firmou Lakai se můžete příště opět těšit na soutěže o věcné.
Tímto všechny příznivce skateboardingu na další akci ještě jednou srdečně zveme
Těšíme se na Vaši účast.

Výsledky street finále – Lakai ČSP - Pardubice - 26.7.2008
1 Reini Reitsch Salzburg AUT love clothing,cormax,neurotic, creme skateboards
2 Adam Lukas Praha CZE etnies,nugget,trasher
3 Aleš Bubla Komárov CZE mystery,vans,krux,bones,kr3w,streetmarket
4 Maxim Habanec Praha CZE streetmarket.cz,creme,quiksilver,vans,fury
5 Vašek Puto Raichenberg CZE final,moral,skatemore
6 Ondra Filípek Rožnov p. Radhoštěm CZE houseboard,dc,independent,santacruz,kill
7 Arnošt Ceral Hradec K. CZE HF, AlienWorkshop,Nixon,Osiris,Frople,the family,skullcandy,bryxle.cz
8 Braňo Mrváň Madunice SK kill,fallen
9 Matěj Hakl České Budějovice CZE nike sb,funstorm,spitfire,infantia,thunder,brixle.cz,eina
10 Martin Pek Praha CZE Vehicle,Circa,skullcandy,fury,creme,streetmarket.cz,suriva
11 Marek Zápražný Malacky SK nomad,nike,love,suriva,streetmarket,
12 Michal Vavro K.Vary CZE supra,ricta,zero,krew,independent

123mp3 Best Trik
Marek Zápražný Nollie backside kick flip

Mini ramp contest
1 Ondra Filípek Rožnov p. Radhoštěm CZE houseboard,dc,independent,santacruz,kill
2 Matyáš Volek Říčany CZE symphony,wohntshop,123shop
3 Marek Čejchan Předměřice n. Labem CZE drunkmunky
4 Jan Tomšovksý Hradec K. CZE adio,ripzone,jart,bones,tsg,independent,easyrider
5 Jakub Jarolím Příbram CZE vans,cirkuz,hubba,venture,zooyork,snowbitch.cz

text a výsledky převzaty z www.cesky-skateboardovy-pohar.cz